REEL ROCK 13

İzlemek için tıkla!

Filmi izlemek için tıklayın !


Dört hayranlık uyandıran film:

Age of Ondra - Dünyanın en güçlü tırmanıcısı Adam Ondra, 5.15'lik ilk ani yükselişi yapma görevinde.

Queen Maud Land - Alex Honnold, Jimmy Chin, Conrad Anker ve mürettebat, Antarktika'da destansı bir tırmanış yolculuğunda.

Up To Speed - Yaklaşan Olimpiyatlarda prömiyeri olan yeni hız tırmanışı sporunun saygısız bir keşfi.

Ay Vadisi - Madaleine Sorkin, Ürdün Wadi Rum'un kumtaşı büyük duvarlarında yeni rotalar zorlamak için kültürel sınırları aşıyor.


Age of Ondra (46:47)

25 yaşındaki Çek kırıcı Adam Ondra, tırmanışta insan potansiyelinin yeni bir alanını keşfediyor. Geçen yılın sonlarında spor için bir ölçüt oluşturdu; Norveç'te bir 5.15d "Sessizlik" olarak adlandırdı (mikrofonu bıraktığı gibi). Bu yükselişin hemen ardından, Adam'ı Çek Cumhuriyeti'ndeki evinden Avrupa boyunca Kuzey Amerika'ya kadar takip ediyoruz, çünkü o yeni eğitim yöntemleri geliştiriyor, üst kademe ilk tırmanışları oluşturuyor ve ilk seferde 5,15 gönderen ilk kişi olmaya çalışıyor. denemek. "Ondra Çağı", güçlerinin zirvesinde olan en büyük atletlerden biriyle ender, samimi bir yolculuktur. 


Ay Vadisi (18:03)
Ay Vadisi olarak bilinen Wadi Rum, Ürdün çölünde geniş bir kumtaşı duvarları manzarasıdır. Uluslararası dağcıları cezbetmeyi uman iki İsrailli, 1800 metrelik bir rota oluşturmak için yerel bir Bedevi rehberiyle bir araya gelir ve sonunda hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olması için Amerikalı dağcı Madaleine Sorkin'i işe alır. Ay Vadisi, dünyanın en nefes kesici bölgelerinden birinde kültürel engelleri aşmanın, dostluk kurmanın ve macera peşinde koşmanın bir yolu olarak tırmanmanın önemini araştırıyor.


Hıza Kadar (20:35)
2020 Olimpiyatları'nın bir parçası olarak tırmanış ilan edildiğinde, bu spor için anıtsal bir fırsattı. Ancak birçok dağcı, madalya için yarışmak için gereken üç kombine etkinlikten birinin… hız tırmanışı olduğunu öğrenince şok oldu. REEL ROCK muhabiri Zachary Barr, sporun bu az bilinen ve nadiren uygulanan alt disiplinini ve tırmanışın geleceğini şekillendirmede oynayacağı rolü inceliyor. Barr'ın ABD'den Fransa'ya (modern hız tırmanışının doğum yeri) Güney Asya'ya (orada aslında çok büyük) yolculuğu, hız iblislerinin 15 metrelik bir duvarı altı saniyeden daha kısa sürede yarıştığı Moskova'daki uluslararası bir yarışmada doruğa ulaşır.

Kraliçe Maud Ülkesi (27:08)
Altı seçkin dağcıdan oluşan bir rüya ekibi, dünyanın son büyük tırmanma sınırlarından birine bir keşif gezisi düzenler: Antarktika'nın uzak donmuş kuleleri. Jimmy Chin ve Conrad Anker, 3.600 fit Ulvetanna'da yeni bir rotayı ele alıyor; Savannah Cummins ve Anna Pfaff, yükselen Holtanna'nın zirvesinde; ve Alex Honnold ve Cedar Wright, Honnold'un "şimdiye kadar yönettiğim en korkutucu" olarak adlandırdığı bir saha da dahil olmak üzere, buz alanına yayılmış 13 farklı kuleden oluşan üzücü ve eğlenceli bir yıldırım çarpması yapıyor. Bu buzlu bölgenin adı olan Queen Maud Land, çarpıcı, nadiren ziyaret edilen bir vahşi doğayı ve dünyanın dibine tırmanmak için gereken ıstırabı ve vizyonu sergiliyor.


Bonus: Adam Ondra - İnançsızlık (25:49)

Age of Ondra'da, dünyanın en iyi tırmanıcısı 5.15a'yı denemek ve flaş yapmak için Kanada Kayalıklarına seyahat ediyor. Ama o yolculukta yaptığı tek şey bu değildi. Bir günde Dövüş Kulübü'ne (5.15b) tırmanmaya çalışırken ve dünyanın en zorlu dikey kaya tırmanışı olabilecek tırmanılmamış bir projeye kafayı takarken son teknoloji aksiyona bakın. Ufacık tutuşlarda iki haftalık omuz kırma çabalarından ve nadir görülen bir kendinden şüphe duyma döneminden sonra, Adam İnançsızlığın ilk yükselişini tamamlar (5.15b).