ASYA DAĞCILIK SPOR KULÜBÜ

Asya Dağcılık Spor Kulübü 6 Temmuz 2018 tarihinde kurulmuştur. İstanbul Gençlik Spor Müdürlüğü’nden 03 Eylül 2018 tarihinde tescilini almış ,isim patentine 07 Eylül 2018 tarihinde sahip olmuştur. Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı olan kulübümüzün aynı zamanda faaliyet alanları; spor tırmanış, kaya tırmanış, hiking, trekkingdir. Eğitimlerimiz UIAA (Uluslararası Tırmanış ve Dağcılık Federasyonu) standartlarında ve UIAA müfredatına uygun olarak yapılmaktadır.


      Asya Dağcılık Spor Kulübü 6 Temmuz 2018 tarihinde kurulmuştur. İstanbul Gençlik Spor Müdürlüğü’nden 03 Eylül 2018 tarihinde tescilini almış ,isim patentine 07 Eylül 2018 tarihinde sahip olmuştur.
      Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı olan kulübümüzün aynı zamanda faaliyet alanları; spor tırmanış, kaya tırmanış, hiking, trekkingdir.
Eğitimlerimiz UIAA (Uluslararası Tırmanış ve Dağcılık Federasyonu) standartlarında ve UIAA müfredatına uygun olarak yapılmaktadır.
      Misyonumuz; Türk dağcılık sporunun gelişimine katkıda bulunmak için yüksek standartta sporcu güvenliği başta olmak üzere, sağlıklı, sportif ve doğasever bireylerin yetişmesini sağlamak ve örnek sporcular yetiştirmektir.
      Vizyonumuz; Asya Dağcılık Spor Kulübü olarak dünya standardında yurtiçi ve yurtdışı dağcılık etkinliklerinde bulunarak, ülkemizin ve dağcılarımızın hem doğaseverlikleri hem de başarıları ile uluslararası sahada saygınlığı arttırmaktır.