ASYA DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
× ANASAYFA EĞİTİMLER ETKİNLİKLER FAALİYET RAPORLARI KURUMSAL
 • KVKK Aydınlatma Metni
 • Tüzük
 • Yönetim
 • Hakkımızda
 • ÜYELİK GALERİ HABER BÜLTENİ SPONSORLAR İLETİŞİM
  ETKİNLİKLER | ERİKLİ KÖYÜ - ATATÜRK KÖŞKÜ SPORTİF DOĞA YÜRÜYÜŞÜ FİYAT SORUNUZ - Bir Kişi

  ERİKLİ KÖYÜ - ATATÜRK KÖŞKÜ SPORTİF DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

  4 Aralık PAZAR

   

  Bölge : Bozüyük / BİLECİK

  Faaliyet sorumlusu : Zübeyde UÇUM

  Doğa Lideri : Murat Ali KOÇ

  Zorluk Derecesi : Zor+

  Mesafe : 15/20 km        

  İrtifa : 500/1000 m        

  Kontenjan : 27 (Kayıt sırasına göre alınacaktır) 

  Kayıt / Bilgi : asyadagcilik@gmail.com 0542 727 06 34 C

  Web : www.asyadagcilik.org.tr

   

  Katılım sağlamak için; aşı kartı zorunluluğu vardır.!

   

  Rota Bilgisi : Erikli köyünden çıkışla başlayan rota, irtifa alarak daha çok çıkışlarla devam ediyor. Ara ara inişlerin olduğu rotada stabil olarak da fazlaca ilerleyeceğiz , sonuna doğru ise sürekli bir inişle Atatürk köşkünde sonlanıyor. Zor bir rota önceden mutlaka doğa yürüyüş deneyimi olan orta zorlukta rotaları tamamlamış kişilerin katılımı önerilir . Ekibin genel temposuna göre; alınacak irtifa ve mesafe değişkenlik gösterebilir. İstanbul’a uzak olan bir bölge dönüş saatimiz geçilebilir, onun için Cumartesi yapıyoruz pazar herkesin dinlenebileceğini düşündük . Sportif anlamda kendimizi iyi hissedebileceğimiz çok yorulacağımız ve görsel olarak keyif alacağınız sportif doğa yürüyüşümüze herkesi bekleriz

  Hareket : Sabah 06.00’dan itibaren sizleri Pendik ’den başlayarak E-5 güzergahında belirtilen duraklardan almaya başlıyoruz. Tem üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı için duracağız. Kahvaltınızı evden getirdiğiniz yiyeceklerle yapabilirsiniz. Dilerseniz cafeden satın alabilirsiniz.

  Öğle yemeği yanınızda getirdiğiniz atıştırmalıklarla olacaktır. (Kuruyemiş sandviç vb.) Yürüyüş sonunda yarım saat ihtiyaç molası verilecektir. İsteyen bu saat diliminde yemek yiyebilir, çay – kahve içebilir. 

   

  Zor Parkur : Yürüyüş kondisyonu çok iyi olan, orta üzeri yürüyüş deneyimi olan herkese uygundur. Kış mevsiminde zorluk seviyesi hava şartlarına göre artabilir.  

   

  Not : Doğa yürüyüşü faaliyetlerine uygun bileği saran sert tabanlı trekking botu , termal üst içlik, su tutmayan çabuk kuruyan trekking pantolonu, teknik mont, polar, yağmurluk, buff, kafa feneri, eldiven, çamurluk, baton ve 25-30 lt sırt çantası bulundurmanız gerekmektedir . 

  Mevsim durumuna göre 1-1,5 lt su, 1 lt termosta sıcak su ve günlük doğal yiyecekler (badem, incir, fındık, ceviz vs) ,meyve (havuç, muz, elma vs) getirmenizi öneririz . 

  Yine araçta bırakılmak üzere yedek kıyafet bulundurmanızı öneririz. (ayakkabı, çorap ,tshirt) 

   

  Asya dağcılık ve doğa sporları kulübü hava durumuna göre yolların durumuna göre , kar durumuna göre rotada ve rota zorluk derecesinde  değişiklik yapma hakkına sahiptir .