Dağcılık Temalı 2022 Fotoğraf Yarışması

Haber

Amaç: Dağcılık sporunun tanıtımı, yaygınlaştırılması ve görünürlüğünün arttırılması amacıyla estetik kaygılarla çekilmiş dağ ve dağcılık temalı fotoğrafların TDF arşivine kazandırılması.

Yarışma Sekreteryası:

Yarışma İlanı ve Bilgilendirme

Başvuru Formu doldurulduktan sonra [email protected] adresine fotoğraflar ile mail atılması gerekmektedir.

Fotoğraflar ve katılım formu eposta ile yukarıdaki yarışma sekreteryasına gönderilecektir.

Yarışma Konusu: Dağcılık faaliyetleri, dağcılık eğitimleri ve tırmanış etkinliklerinin fotoğraflarla görselleştirilmesidir.

Fotoğraf Adedi: Her bir yarışmacı en çok 4 fotoğrafla (Renkli, siyah-beyaz veya karışık) katılabilir.

Fotoğraf Boyutları: Yarışmaya sadece renkli ve siyah-beyaz sayısal (dijital) fotoğraflar kabul edilecektir. Bilgisayarda yapılabilecek değişiklikler poz ve keskinlik düzeltmeleriyle sınırlıdır. Fotoğrafların kısa kenarı en az 70 cm basılabilecek şekilde JPG formatında en düşük 1890 2646 pixel çözünürlükte olmalıdır.

Katılım Koşulları: Yarışma, Seçici Kurul üyeleri dışında, amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçılara açıktır. Daha önce bir yarışmaya katılıp ödül almış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Yarışma  2 kategori de yapılacaktır.
1-
Dağcılık Faaliyetleri fotoğrafları – Dağcılık, dağ kayağı, spor tırmanış, kanyoning, yüksek dağ koşusu Kodu: A
2-
Dağlarımız   Kodu: B

1-Dağcılık faaliyet fotoğraflarının, yurtiçi veya yurtdışında (Dağcılık, spor tırmanışı, dağ kayağı, kanyoning, yüksek dağ koşusu) faaliyetleri, dağcılık eğitimleri, yarışmaları  ve tırmanışlarda çekilmiş olmaları gerekmektedir.
*Gerekli hallerde yarışma sekreteryası fotoğrafa ilgili bilgileri isteyebilir. (Exif, çekildiği yer vs.)

2-Dağ fotoğrafları (Ülkemiz sınırları içinde 3200 m) yükseklikte dağlardan olmalıdır. Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen bütün koşulları kabul etmiş sayılır. Şartnamede belirtilen kurallara uymayan fotoğraflar yarışma dışı bırakılır.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır. Katılım Ücretisizdir.

Seçici Kurul:

1- Efkan BEYAZ                             Ressam-Fotoğraf Sanatçısı

2- Güllü EĞRİ                                Fotoğraf Sanatçısı

3- Mehmet ÇAĞLAYAN               Dağcı-Fotoğraf Sanatçısı, TDF YK üyesi

4- Mesut AKGÜN                          Dağcı-Fotoğraf Sanatçısı

5- Muhammet DOĞAN                Dağcı-Fotoğraf Sanatçısı

 

Gönderilecek Fotoğrafların Adlandırılması: Yarışmaya gönderilecek jpeg formatındaki fotoğrafların isimleri yarışmacının belirleyeceği rumuz ve yarışma kodundan oluşmalıdır.

Dağcılık fotoğrafıyla yarışmaya katılacak katılımcı; örnek alpin  ile birlikte rumuzu takip eden fotoğraf sıra numarasından oluşacaktır (alpin-A1, alpin-A2, alpin-A3, alpin-A4 )

Dağ fotoğraflarıyla yarışmaya katılacak katılımcı; örnek alpin-B  ile birlikte rumuzu takip eden fotoğraf sıra numarasından oluşacaktır (alpin-D1, alpin-D2, alpin-D3, alpin-D4 )

Yarışma Takvimi: Fotoğraflar 25 Eylül 2022-05 Aralık 2022 tarihleri arasında https://tdf.gov.tr/fotoyarisma2022 linkinden [email protected] e-mail adresine gönderilecektir.

Son Katılım Tarihi              : 05 Aralık  2022- Saat:24.00 (TSİ)
Seçici Kurul Toplantısı       : 8-11 Aralık 2022

Sonuç Bildirimi                   : 11 Aralık 2022/Ankara https://tdf.gov.tr

Ödüller: 2 Kategori;

Birincilerine    : Dağcılık Ekipmanı+Kişiye özel ödül

İkincilerine     :  Dağcılık Ekipmanı+Kişiye özel ödül

Üçüncülerine : Dağcılık Ekipmanı+Kişiye özel ödül

Mansiyon       : (20 Adet) TDF yayınları

 

Telif Ücreti: Ödüller ve sergileme için yapılan ödemeler aynı zamanda telif ücreti yerine geçer. Türkiye Dağcılık Federasyonu ödül ve sergileme almış eserleri gerekli gördüğü alanlarda eser sahibinin ismi ile birlikte tanıtım amaçlı kullanabilir.


Haber Kaynağı