ASYA DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
× ANASAYFA EĞİTİMLER ETKİNLİKLER FAALİYET RAPORLARI KURUMSAL
 • KVKK Aydınlatma Metni
 • Tüzük
 • Yönetim
 • Hakkımızda
 • ÜYELİK GALERİ HABER BÜLTENİ SPONSORLAR İLETİŞİM

  HABER BÜLTENİ » TDF 2021 YILI FAALİYET PROGRAMI İLAN EDİLDİ


  Türkiye Dağcılık Federasyonu 2021 Yılı Faaliyet Programı yayınlanmıştır.

  Faaliyet programımız; DağcılıkSpor Tırmanış, Dağ Kayağı, Kanyoning, Yüksek Dağ Koşusu ve Buz Tırmanışı olmak üzere 6 ana bölümden oluşmaktadır.

  2019 yılında yürürlüğe giren Türkiye Dağcılık Federasyonu Eğitim Talimatı ile 2020 yılında yürürlüğe giren Antrenör Talimatı kapsamında hazırlanan 2021 yılı  faaliyetlerimizin ile birlikte Spor Tırmanış, Buz Tırmanışı, Dağ Kayağı ve Yüksek Dağ Koşuları yarışmaları, milli takım kampları, hakem ve antrenör kursları gibi faaliyetlerden oluşan  toplam 193 adet faaliyetin yapılması planlanmıştır.

  Tüm branşlarımızda sporcu sayısının artırılarak elit sporcuların yetişmesini hedefleyen Federasyonumuz hakem ve antrenör sayılarının artırılıp gelişim seminerleri ile gerekli güncellemelerin yapılmasını amacı ile imkanlar doğrultusunda faaliyetler artırılmıştır. Bilindiği üzere Federasyonumuz 2018 yılında Balkan Dağcılar Birliği, 2019 yılında Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) Genel Kurullarına ev sahipliği yapmıştır. 2020 yılında da dağcılık camiasının en üst kuruluşu olan Uluslararası Tırmanış ve Dağcılık Federasyonu (UIAA)’nın Genel Kurulu’na ev sahipliği yapılması planlanmış ancak dünya genelindeki Kovid-19 salgını nedeni ile çevrim içi olarak Genel Kurul yapılmıştır. Federasyonumuzun talebi ve UIAA 2020 çevrim içi Genel Kurulda yapılan seçimle 2021 yılında Türkiye’de Genel Kurulun yapılması delegelerin oyları ile tekrar karara bağlanmıştır.

  Son günlerini yaşadığımız 2020 yılı Kovid-19 salgını nedeni ile bir çok faaliyetin yapılmasına imkan vermemiştir. Federasyonumuz salgının ilk başladığı günlerde olmak üzere camiamızın aydınlatılması, sporcularımızın korunması amacı ile yayınlar yapmış aynı zamanda bir yönerge çıkararak (TDF Covid-19 Normalleşme Sürecinde Uyulması Gereken Sağlık Kuralları Yönerges) faaliyetlerde uyulması gereken sağlık kurallarını paylaşmıştır. Salgın sürecinin seyrine bağlı olarak gerek görüldüğünde 2021 faaliyet programında değişiklikler yapılacaktır. Öncelikli olarak eğitim programlarının devam ettirilmesi sonrasında, yarışmalar ve tırmanışlar yapılması planlanmaktadır.

  2021 Yılı Faaliyet Programı