ASYA DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
× ANASAYFA EĞİTİMLER ETKİNLİKLER FAALİYET RAPORLARI KURUMSAL
 • KVKK Aydınlatma Metni
 • Tüzük
 • Yönetim
 • Hakkımızda
 • ÜYELİK GALERİ HABER BÜLTENİ SPONSORLAR İLETİŞİM
  ETKİNLİKLER | KIYIKÖY SPORTİF DOĞA YÜRÜYÜŞÜ FİYAT SORUNUZ - Bir Kişi

  KIYIKÖY SPORTİF DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

  28 Kasım PAZAR

   

  Bölge : Kıyıköy / KIRKLARELİ

  Faaliyet sorumlusu : Zübeyde UÇUM

  Doğa Lideri : Aytaç DALKIRAN

  Zorluk Derecesi : Orta+

  Mesafe : 16 km               

  Kontenjan : 28 (Kayıt sırasına göre alınacaktır) 

  Kayıt / Bilgi : asyadagcilik@gmail.com 0542 727 06 34 C

  Web : www.asyadagcilik.org.tr

   

  Katılım sağlamak için; aşı kartı zorunluluğu vardır.!

   

  Rota Bilgisi : Kıyıköy evleri bölgesinden 16 km orta zor seviye yürüyüşümüz başlıyor. Genellikle sık orman içi parkur yürüyeceğiz. Öğle yemeği için Kapandere bölgesinde mola veriyoruz. Daha sonra orman içinden devam ediyor ve korsan koyuna ulaşıyoruz. Yürüyüşümüzü limanda bitiriyoruz.

  Hareket : Sabah 06.00’dan itibaren sizleri Pendik ’den başlayarak E-5 güzergahında belirtilen duraklardan almaya başlıyoruz. Tekirdağ/Sarayda kahvaltı için duracağız. Kahvaltınızı evden getirdiğiniz yiyeceklerle yapabilirsiniz. Dilerseniz cafeden satın alabilirsiniz.

  Öğle yemeği yanınızda getirdiğiniz atıştırmalıklarla olacaktır. (Kuruyemiş sandviç vb.) Yürüyüş sonunda yarım saat ihtiyaç molası verilecektir. İsteyen bu saat diliminde yemek yiyebilir, çay – kahve içebilir. 

   

  Orta-Zor Parkur : Yürüyüş kondisyonu iyi olan, yürüyüş deneyimi olan herkese uygundur. Kış mevsiminde zorluk seviyesi hava şartlarına göre artabilir.  

   

  Not : Doğa yürüyüşü faaliyetlerine uygun bileği saran sert tabanlı trekking botu , termal üst içlik, su tutmayan çabuk kuruyan trekking pantolonu, teknik mont, polar, yağmurluk, buff, kafa feneri, eldiven, çamurluk, baton ve 25-30 lt sırt çantası bulundurmanız gerekmektedir . 

  Mevsim durumuna göre 1-1,5 lt su, 1 lt termosta sıcak su ve günlük doğal yiyecekler (badem, incir, fındık, ceviz vs) ,meyve (havuç, muz, elma vs) getirmenizi öneririz . 

  Yine araçta bırakılmak üzere yedek kıyafet bulundurmanızı öneririz. (ayakkabı, çorap ,tshirt) 

   

  Asya dağcılık ve doğa sporları kulübü hava durumuna göre yolların durumuna göre , kar durumuna göre rotada ve rota zorluk derecesinde  değişiklik yapma hakkına sahiptir .